top of page

Ενα όμορφο δυνατό και χορταστικό παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Βραχνεΐκων την Κυριακή το μεσημέρι.
Οι γηπεδούχοι παίζοντας ουσιαστικά με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στην (ίσως) ποιοτικότερη ομάδα του ομίλου, έδειξε οτι διαθέτει και ταλέντο και ψυχή και πάθος αλλά της έλειπε η τύχη.....

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πίεζαν ψηλά από το 1ο λεπτό και στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησαν κατάφεραν να προηγηθούν στο 8ο λεπτό, όταν ο Σακελαρίου από δεξιά ταλαιπώρησε 2 αμυντικούς μπήκε μέσα στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής που βρισκόταν ο Μωραΐτης ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1 - 0.
Οι ποδοσφαιριστές του Παναγόπουλου είχαν κλείσει καλά τους χώρους και είχαν αναγκάσει τους φιλοξενούμενους να παίζουν με μεγάλες μπαλιές για να πετύχουν κάποιο γκολ αλλά έπεφταν επάνω στους πολύ καλούς Γιαννακόπουλο και Αθανασόπουλο οι οποίοι σταμάτουσαν την κάθε επίθεση με σχετική ευκολία.

Στο 25ο λεπτό ο Φραντζής βρήκε τον Μωραΐτη από δεξιά ο οποίος πρόλαβε να γυρίσει την μπάλα πριν αυτή περάσει την τελική γραμμή και να βρει στο ύψος της μεγάλης περιοχής τον Βαγιώτη ο οποίος έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 30ο λεπτό είχαμε την ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους όταν ο Μπενέτος έπιασε ένα τρομερό σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στο απέναντι "Γάμα" του ανήμπορου να αντιδράσει Βούλγαρη.
Στο 42ο λεπτό είχαμε έναν διαπληκτισμό μεταξύ του Νικολακόπουλου και Μπενέτου με τον διαιτητή να βγάζει και στους 2 την κόκκινη κάρτα και έτσι οι 2 ομάδες να αγωνιστούν για το υπόλοιπο του αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με μία αναγκαστική αλλαγή αφου τραυματίστηκε ο Σακελαρίου και την θέση του πήρε ο Σωτηρόπουλος.

Στο 55ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Μωραΐτη ο οποίος έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι, αυτή ήταν και η τελευταία φάση για τον επιθετικό των γηπεδούχων ο οποίος στο 65ο τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει με αποτέλεσμα να γίνει αλλαγή και την θέση του να πάρει ο Μαγιώνος.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 72ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν ξανά με τον εξαιρετικό Χριστόπουλο ο οποίος έπιασε το δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Παπαγεωργακόπουλου.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγουν μπροστά και να ισοφαρίσουν αλλά δεν μπορούσαν να φτάσουν με αξιώσεις απέναντι από τον Βούλγαρη, αντιθέτως την μεγαλύτερη ευκαιρία την έχασαν οι γηπεδούχοι όταν ο Φραντζης μετά από πάσα του Βαγιώτη μπήκε από δεξιά μέσα στην περιοχή και έκανε το σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Στο 83ο λεπτό είχαμε την ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι βγήκαν από αριστερά και στην σέντρα που έγινε η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού πέρασε πάνω από τον Βούλγαρη και είχε κατάληξη προς τα δίχτυα, εκεί προσπάθησε να διώξει με ανάποδο ο Φραντζης αλλά πρόλαβε ο Παπαγεωργακόπουλος και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι, σε αυτήν την φάση είχαμε το τραυματισμό του σκόρερ αφού ο αμυντικός των γηπεδούχων τον βρήκε στο κεφάλι με αποτέλεσμα να του ανοίξει η μύτη και να μεταφερθεί στο νοσοκομείο.
Στο 90ο λεπτό είχαμε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα και αυτή ήταν για τους γηπεδούχους όταν μετά από σέντρα από τα αριστερά η μπάλα έφτασε στον Φραντζή που ήταν στο ύψος του πέναλτι και με δυνατό σουτ σημάδεψε την αριστερή γωνία αλλά ο τερματοφύλακας έδιωξε με υπερένταση την μπάλα η οποία έφτασε στον Γιαννακόπουλο ο οποίος με την σειρά του έπιασε το σουτ από πλάγια θέση αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό αποτέλεσμα αφήνει μια πίκρα στους γηπεδούχους αλλά τους πεισμώνει κιόλας για την δύσκολη συνέχεια!!!!!

ΚΑΜΙΝΙΑ : Βούλγαρης, Νικολακόπουλος, Θεολόγος, Γιαννακόπουλος, Αθανασόπουλος, Φραντζής, Σακελλαρίου (λ.τ 46' Σωτηρόπουλος), Χριστόπουλος, Μωραίτης (λ.τ 65' Μαγιώνος), Βαγιώτης, Καστανίδης

ΚΑΜΙΝΙΑ - ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ 2 - 2