top of page

ΤΡΙΤΗ ΣΕΡΙ ΗΤΤΑ

Την τρίτη ήττα στην σειρά γνώρισε η ομάδα μας αυτή την φορά από τον Τριταΐκο με 1 - 0 εκτός έδρας. Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα και ο Τριταΐκος προηγήθηκε με πέναλτι (σωστή απόφαση) στο 3ο λεπτό.

Με την πλάτη στον τοίχο η ομάδα μας προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης αλλά σε 2 φάσεις στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε, στο 25ο λεπτό η κεφαλιά του Μωραΐτη πέρασε άουτ ενώ το σουτ του πολύ καλού Σακελαρίου στο 29ο λεπτό απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 32ο ο Σακελαρίου έμεινε εκτός αγωνιστικού χώρου για 7 λεπτά γιατί μετά από αγκωνιά αντιπάλου του σκίστηκε το φρύδι με αποτέλεσμα να κάνει 2 ράμματα μετά το τέλος του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να γυρίσει το παιχνίδι και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 65ο λεπτό όταν μετά από γύρισμα του Σακελαρίου η μπάλα έφτασε στον Βαγιώτη στο ύψος του πέναλτι αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 72ο λεπτό έχασαν ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με τον Βαγιώτη όταν πήρε την μπάλα από τον Μωραΐτη και μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο αμυντικός που βρισκόταν επάνω στην γραμμή, στην εκτέλεση του κόρνερ είχαμε την φάση που ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων από τους φιλοξενούμενους όταν ο Βαγιώτης προσπάθησε να περάσει ανάμεσα από 2 αμυντικούς αλλά και οι 2 τον "γκρέμισαν" και με τον διαιτητή να είναι κοντά στην φάση να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι, σε αυτή την φάση ο διαιτητής δεν ήξερε τι ήθελε να δώσει αφου η μπάλα βγήκε άουτ καθαρά από τα πόδια δικού μας ποδοσφαιριστή αλλά έδωσε κόρνερ (ίσως για να μας πείσει οτι οι αμυντικοί βρήκαν μόνο μπάλα, ειναι για γέλια ο άνθρωπος).

Στο κόρνερ που ακολούθησε ο Σωτηρόπουλος βρήκε την μπάλα με το κεφάλι αλλά δεν βρήκε στόχο. Στο 80ο λεπτό είχαμε ακόμα μία φάση που σηκώνει κουβέντα όταν ο Μωραΐτης μπαίνει ανάμεσα από 2 αμυντικούς και τσιμπάει την μπάλα αλλά πριν προλάβει να γυρίσει την μπάλα ο ένας αμυντικός τον σπρώχνει με το δεξί του χέρι και τον ρίχνει κάτω, αλλά για τον διαιτητή Τσιρογιάννη δεν ήταν ούτε αυτό πέναλτι.

Το παιχνίδι κάπου εκεί τελείωσε αφού οι ποδοσφαιριστές μας δεν κατάφεραν να κάνουν κάποια αξιόλογη φάση.

Η ομάδα μας έβγαλε μια τετράδα δύσκολων αγώνων με χαμηλή συγκομιδή βαθμών και πρέπει να ανασυνταχθεί για να μπορέσει να ανέβει ψυχολογικά και βαθμολογικά. Επόμενος αγώνας στο γήπεδο Βραχνεΐκων με αντίπαλο τον Ολυμπιακο Πατρών.

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Τσάμης, Ασημακόπουλος, Νικολακόπουλος (85’ Τασσιόπουλος), Παπαδάτος, Γκούμας, Καραβίας Β., Καραβίας Α., Νιάχος Χ., Νιάχος Ζ., Μπαλαλάς (90’Γκιώνης), Μπαζάρογλου.

ΚΑΜΙΝΙΑ: Βούλγαρης, Νικολακόπουλος, Χριστόπουλος (58' Θεολόγος), Γιαννακόπουλος, Αθανασόπουλος, Χρυσανθόπουλος(75’Καβαλιέρος), Σακελλαρίου, Καστανίδης, Μωραϊτης, Βαγιώτης, Σωτηρόπουλος (80'Μαγιώνος).