top of page

ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ........ ΔΙΚΑΙΗ ΗΤΤΑ

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με 7 γκολ!!!!! και με την ομάδα μας να μην μπαίνει ποτέ στον αγωνιστικό χώρο στο 2ο ημίχρονο ηττήθηκε 3 - 4 από τον Κεραυνό Μιτόπολης.

Το 1ο ημίχρονο κύλλησε ιδανικά για τους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκαν 1 - 0 στο 25ο λεπτό μετά από σουτ του Σωτηρόπουλου που απέκρουσε ο Γαλάνης αλλά στην επαναφορά βρέθηκε στην πορεία της μπάλας ο Σακελαρίου και άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ. Η χαρά του γκολ δεν κράτησε πολύ και στο 30ο λεπτό ο Τσάμης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1 - 1. Στο 35ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα (σωστή) στο Γιαννόπουλο και μετά από 3 λεπτά ο Χριστόπουλος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 2 - 1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας δεν κατέβηκε ποτέ στο γήπεδο και παρόλο που έπαιζε με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να κρατήσει την μπάλα στα πόδια της με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν στο 60ο λεπτό μετά από λάθος της άμυνας με τον Πετρόπουλο και να πάρουν το προβάδισμα στο 72ο λεπτό με τον Τσάμη πάλι από λάθος της άμυνας.

Εκεί κάπου ξύπνησαν οι γηπεδούχοι και άρχιζαν να πιέζουν μια πίεση που καρποφόρησε στο 89ο λεπτό όταν ο Γιαννακόπουλος κέρδισε πέναλτι και εκτέλεσε εύστοχα ο Μωραΐτης κάνοντας το 3 - 3.

Αλλά το παιχνίδι δεν τελείωσε εκεί και μετά από ένα ολέθριο λάθος της άμυνας ο Καπατσούλιας Παν. έγραψε το 3 - 4 στο 92ο λεπτό που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.