top of page

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας την νέα χρονιά τις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε με σκορ 3 - 2 του Πάτραι στο γήπεδο των Βραχνεΐκων για τον θεσμό του Κυπέλλου!!!

Η πρόκριση δεν ήταν εύκολη καθώς η αντίπαλη ομάδα και πιο έτοιμη ήταν (ξεκινάνει η Α' κατηγορία την άλλη εβδομάδα) και μια κατηγορία παραπάνω βρίσκεται.

Θέλοντας η ομάδα μας να κρατήσει δυνάμεις έδωσε χώρο στο πρώτο εικοσάλεπτο στο Πάτραι και προσπαθούσε να πετύχει κάποιο γκολ στην "κόντρα". Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς φάσεις στις 2 εστίες με το Πάτραι να έχει την ανούσια υπεροχή αλλά χωρίς να μπορέσει να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Βούλγαρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και πίεζε ψηλά με αποτέλεσμα μετά από ένα κλέψιμο στο κέντρο ο Μπακλέσης να βρει τον Μωραΐτη με κάθετη μέσα στην περιοχή και ο έμπειρος επιθετικός δεν δυσκολέυτηκε να γράψει το 1 - 0 στο 51ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν μετά το γκολ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν μετά από λάθος της άμυνας σε 1 - 1 με τον Μούτσα στο 55ο λεπτό.

Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και μέσα σε ένα 5λεπτό κατάφερε να πετύχει 2 γκολ και να χάσει μια κλασική ευκαιρία με τον Βαγιώτη (ο καλύτερος του γηπέδου) για να γράψει το 4 - 1.

Το 2 - 1 έκανε με υπέροχη προβολή ο Γιαννακόπουλος μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαγιώτη στο 66ο λεπτό και μετά από 2 λεπτά ο Βαγιώτης μετά από πάσα του Φραντζή πρόλαβε στην έξοδο τον Κολλαΐτη και σε κενή εστία έγραψε το 3 - 1 στο 68ο λεπτό.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3 - 2 στο 93ο λεπτό με τον Μούτσα και πάλι.