top of page

ΚΑΜΙΝΙΑ - ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ 1 - 0

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της για πρώτη φορά φέτος πήρε η ομάδα των Καμινίων με αντίπαλο τα Ψηλαλώνια.

Το παιχνίδι έγινε σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής με αποτέλεσμα το θέαμα να περάσει σε δεύτερη μοίρα και οι δυνατές μονομαχίες να είναι αυτές που μονοπώλησαν το ενδιαφέρον.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για τους γηπεδούχους όταν σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά του Βαγιώτη, πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ο Μωραΐτης αλλά το πλασέ του πάνω στην κίνηση πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι είχαν την δεύτερη μεγάλη ευκαιρία τους στο 25ο λεπτό όταν ο Χριστόπουλος έπιασε το μονοκόματο σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Διαμαντόπουλος έδιωξε με υπερένταση την μπάλα σε κόρνερ.

Από αυτο το λεπτό και έπειτα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο και κατάφεραν να δημιουργήσουν 2 πολύ μεγάλες ευκαιρίες σε ισάριθμα τετατέτ αλλά ο πολύ καλός Βούλγαρης είπε ΟΧΙ  και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.

Η τελευτάια φάση του πρώτου ημιχρόνου ήταν πάλι από τα Καμίνια όταν ο Μωραΐτης πήρε την μπάλα από δεξιά μέσα στην περιοχή και στην σέντρα που επιχείρησε η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού αλλά ο διαιτητής προς έκπληξη όλων έδειξε το σημείο του κόρνερ και όχι του πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος ο αγωνιστικός χώρος είχε γίνει πιο βαρύς από την βροχή που έπεσε στην ανάπαυλα και το έργο των ποδοσφαιριστών έγινε ακόμα πιο δύσκολο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανοίξουν γρήγορα το σκορ αλλά κάτι ο βαρύς αγωνιστικός χώρος κάτι το άγχος δεν έφταναν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Όλα αυτά μέχρι το 67ο λεπτό όταν και ο Καστανίδης μέσα από την περιοχή και παλέυοντας και με αμυντικούς αλλά και με το πολύ νερό έκανε με πλασέ το 1 - 0 λυτρώνοντας τους συμπάιχτες του.

Από εκεί και έπειτα τα Ψηλαλώνια προσπάθησαν να βγουν μπροστά και να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης αλλά δεν κατάφεραν κάτι αξιόλογο αντίθετα με τους γηπεδούχους που έφτασαν 2 φορές κοντά σε ένα δεύτερο γκολ με τους Σωτηρόπουλο και Βαγιώτη.

Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε ικανοποιημένους τους γηπεδούχους μόνο όσο αφορά τους 3 βαθμούς και προβληματισμένους για την κακή απόδοση.

ΚΑΜΙΝΙΑ: Βούλγαρης, Κολλιόπουλος (61’ Σωτηρόπουλος), Θεολόγος, Γιαννακόπουλος, Αθανασόπουλος, Φραντζής, Σακελλαρίου (88’ Μαγιώνος), Χριστόπουλος, Μωραΐτης (77' Χρυσανθόπουλος), Βαγιώτης, Καστανίδης

ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ: Διαμαντόπουλος, Παλαιογιάννης, Κατσιούρας, Πιπιλής, Κούτρας, Χρήστος (70’ Μούγκουλης), Καραβότας, Μπούρδος, Σταυρόπουλος, Χατζημιχαήλ (67’Νικολάου), Αγγιούς