top of page

ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ

Ενα εύκολο πρωινό είχε η ομάδα των Καμινίων σήμερα στο γήπεδο του Ρίου απέναντι στον Αίαντα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο  αποφασισμένοι στο γήπεδο και προσπάθησαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από το 1ο λεπτό, πιέζοντας ψηλά και με καλή κυκλοφορία ευτύχησαν να προηγηθούν με ένα ασύλληπτο σουτ του Θεολόγου από τα 25 μέτρα στο 20ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν ψηλά και θα μπορούσαν να πετύχουν και 2ο γκολ αλλά το μακρινό σουτ του Βαγιώτη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, κόντρα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 41ο λεπτό μετά από αδράνεια της άμυνας. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα αλλά το σουτ του Σακελαρίου πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους όταν στο 48ο λεπτό η επιθετική τριάδα Σακελαρίου Μωραΐτης και Βαγιώτης πίεσαν ψηλά και ο τελευταίος έκλεψε την μπάλα και με ωραίο αριστερό σουτ έγραψε το 2 - 1.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και να ψάχνουν το 3ο γκολ και τα κατάφεραν με τον Σωτηρόπουλο στο 64ο λεπτό ο οποίος είχε περάσει αλλάγη 2 λεπτά νωρίτερα και με κοντινή προβολή έκανε το 3 - 1.

Ο Σακελαρίου με ατομική προσπάθεια έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 81ο λεπτό δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αλλά η κεφαλιά του πολύ καλού Σωτηρόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι στο 85ο λεπτό.

Με αυτή την νίκη τα Καμίνια έφτασαν τους 10 βαθμούς.

ΑΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ: Χατούπης, Φάνης, Διαμαντόπουλος (46’ Κεφάλας), Κακούρης, Κωνσταντινόπουλος, Κουνιάκης, Παρασκευόπουλος (57’ Πανταζής), Κούντας, Μυλωνάς (76’ Ντούλιας), Κολέσης, Αγγελόπουλος.

ΚΑΜΙΝΙΑ: Βούλγαρης, Κεφάλας (57’ Σωτηρόπουλος), Θεολόγος, Γιαννακόπουλος, Αθανασόπουλος, Φραντζής, Σακελλαρίου, Χριστόπουλος, Μωραΐτης (76’ Χρυσανθόπουλος), Βαγιώτης, Μπακλέσης (46’ Καστανίδης).