top of page

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Σούπερ Β', αφού πέρασε νικηφόρα από το Σταυροδρόμι με 2 - 0 με αντίπαλο την Θύελλα Σκιαδά. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά και οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 9ο λεπτό μετά από κούρσα του Βαγιώτη από αριστερά και την κατάλληλη στιγμή σέρβιρε άψογα στον Μωραΐτη που βρισκόταν στο δέυτερο δοκάρι και με προβολή έγραψε το 0 - 1. Πριν καλά καλά το καταλάβουν οι γηπεδούχοι στην επόμενη φάση ο Σακελαρίου μετά από όμορφη ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και εξαπέλυσε το σουτ λίγο πριν μπει στην περιοχή αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας του είπε όχι διώχνοντας την μπάλα στα πλάγια αλλά εκεί βρισκόταν ο Βαγιώτης και έκανε έυκολα το 0 - 2 στο 11ο λεπτό. Εκει κάπου οι φιλοξενούμενοι πίστεψαν (κακώς) οτι το παιχνίδι τελείωσε και έτσι έδωσαν χώρο χωρίς λόγο στους γηπεδούχους οι οποίοι πίεζαν χάνοντας 2 - 3 ευκαιρίες για να μειώσουν, αλλά έπεσαν επάνω σε έναν εκπληκτικό Βούλγαρη ο οποίος πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις με αποκορύφωμα την απέκρουση σε εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό, ο οποίος ψάρεψε τον Σωτηρόπουλο Ν. και απέκρουσε αλλά η μπάλα επέστρεψε στον ίδιο παίχτη αλλά και πάλι ο Βούλγαρης του είπε ΟΧΙ. Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε καθώς οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολύ σκληρά, χαρακτηριστικό είναι οτι δέχτηκαν 7 κίτρινες, όπως είναι λογικό δεν μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο και έτσι το τελικό σφύριγμα βρήκε νικήτρια την ομάδα μας με σκορ 0 - 2.

ΚΑΜΙΝΙΑ Βούλγαρης , Νικολακόπουλος , Φραντζής , Γιαννακόπουλος , Αθανασόπουλος , Χρυσανθόπουλος (60' Σωτηρόπουλος) , Χριστόπουλος (56' Μπακλέσης) , Καστανίδης , Μωραΐτης ( 85' Μαγιώνος) , Βαγιώτης , Σακελαρίου